האינטרנט עצמו מורכב מדפי web, שמכילים המון חומר כתוב ומושקע. את דפי ה-web כותבים בשפה ידידותית מאוד. ה-web כתוב בשפת HTML (HyperText Markup Language – שפת סימון להיפרטקסט), שכל אחד יכול לבנות מסמך HTML. הכתיבה בשפת HTML נעשית על ידי תגיות (tags).

סדר כתיבת התגיות

הפעולות מורכבות מתגיות פתיחה ותגיות סיום. ראשית, תגית פתיחה מורכבת מ: סימן (>), שיבוא ראשון, ואחריו תבוא הפקודה או שם התגית, והתגית נסגרת בסימן (<). תגיות סיום גם בנויות כך, אך ישנו מעט הבדל. בתגית הסיום חייב להופיע סימן (>), אחריו סימן הלוכסן (/), אחריו הפקודה ואחריו הסימן (<). כל תגית שנכנסת ראשונה יוצאת אחרונה, וכל תגית שנכנסת אחרונה יוצאת ראשונה(First In First Out – FIFO).

 • תרשים תהליך בניית האתר

צרו קשר עכשיו לקבלת הצעת מחיר!

  איפה כותבים מסמך HTML

  דף ה-web מורכב מתגיות רבות. אבל, קודם לכן, לפניכם הסבר איפה כותבים תגיות אלה. לכל מחשב יש את התוכנה "פנקס רשימות", ששם צריך לכתוב את התגיות והפקודות. אך זאת לא התוכנה היחידה, אפשר גם בתוכנת word שהיא חלק מחבילת office. אבל כבר היום ישנם תוכנות שלא צריך לכתוב בהם תגית, אלא צריך רק לכתוב את תוכן הדף וכו'. אך אנו נעבוד עם תגיות ב"פנקס רשימות".

  כתיבה נכונה של תגיות
  כשכותבים בשפת HTML קוד, אסור להשאיר רווחים מיותרים בתוך התגיות או בין הסימנים. אך אם יש רווח מיותר, דף ה-web מתעלם מהתגית, כמו שהוא מתעלם מתגיות לא מוכרות. מתי כן צריך להשתמש ברווחים? כאשר מפרידים שם של תגית משם של מאפיין, ואם אפשר להכניס בתגית רווח בודד ניתן יהיה להוסיף עוד רווחים, אך רווחים אלו הם לשווא.

  התגיות

  מעכשיו נתחיל לעסוק בתגיות. ישנם שני סוגי תגיות: תגיות עם סיום (צמדי תגיות) ותגיות ללא סיום (תגיות ריקות). לכל תגית, כמעט, ישנה מאפיינים, שאת חלקם נלמד במהשך.

  כאשר מתחילים מסמך HTML לצורך בניית אתר, נתחיל את המסמך בתגית, שתבוא בראש המסמך: < html>, וכאשר נרצה לסיים את המסמך, נשתמש בתגית, שתבוא בסוף המסמך: < html/>. לאחר שהשתמשנו בתגית הפתיחה (< html>), יבוא גוף המסמך בתגית: < body>, שתבוא לאחר התגית < html>. ונסיים את גוף המסמך בפקודה: < body/>, שתבוא לפני התגית < html/>.
  לדוגמא:

  שמירת המסמך

  כאשר אנו רוצים לשמור מסמך שכבר כתבנו אותו, נעשה את הפעולות הבאות:
  נלחץ על קובץ => שמור בשם

  הערה: את כל הקבצים של אותו מסמך יש לשמור בתיקייה אחת. כלומר, אם יש במסמך תמונות שירים וכו', חייבים לשמורם בתיקייה אחת.

  שם הקובץ => נותנים שם לדף שאנו רוצים (עדיף לכתוב באנגלית). בוחרים את השם שרצינו והסיומת שלו תהיי (html.) (לדוגמא: index.html).
  שמור כסוג => בוחרים את האפשרות השנייה: כל הקבצים (All Files).