כמה זמן תהיו מוכנים לחכות עד שהאתר יעלה? כל המחקרים מראים שמעט מאוד. כמה מעט? עניין של שניות. זמן הטעינה של האתר הוא מדד קריטי בשמירה על הגולשים באתר, אך גם לצורך קידום אתרים בגוגל.

כל מדריך קידום אתרים מלמד על החשיבות של זמן טעינת האתר, ובזמן האחרון החשיבות הזאת רק הולכת וגוברת. גוגל עוקבת אחרי נתוני מהירות האתר והוא חלק משיטת הדירוג שלה. אתרים איטיים אינם נוחים לגולשים וגוגל מורידה אותם בדירוג. הענישה הזאת של גוגל מחייבת טיפול בזמן הטעינה, אחרת האתר יידרדר במורד הדירוג והשאיפה להיות ראשון בגוגל תיראה רחוקה מתמיד.

אם חשבתם אי פעם להיות ראשונים בגוגל ובמנועי החיפוש, אז אחת ההמלצות שלנו היא לבצע אופטימיזציה מלאה לאתר, הכוללת טיפול בכותרות ותיאורי העמודים, ביצוע אופטימיזציה לתמונות, בדיקת מהירות האתר, צמצום שגיאות js או css וכו'.

לבדיקת מהירות האתר לחצו על הקישור: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

 • הפקת דוחות לזמני טעינה

צרו קשר עכשיו לקבלת הצעת מחיר!

  כיצד מטפלים בזמן טעינה?

  מיקום אחסון האתר צריך להיות מותאם לקהל היעד שלכם. אם אתם פונים לקהל הישראלי, אז אחסון האתר צריך להתבצע על שרת מקומי שהגישה אליו מהירה. אם אתם פונים גם לשווקים בחו"ל, אז הבחירה צריכה להיות מושכלת ומחושבת בהתאם. בנוסף, השרתים צריכים להיות מותאמים ליישומים שהאתר שלכם מריץ. כך למשל, אתרי וורדפרס צריכים שרת מסוג אחד, ואילו אתרים הבנויים על תשתית אחרת ייהנו משרתים מסוג שני.

  תמונות וסרטונים כבדים יכולים להאט משמעותית את קצב עליית האתר. בכדי להפוך את האתר לוויזואלי ומושך לא חייבים להעלות את כל המדיה ישירות לאתר שלכם. היום ניתן להיעזר בשירותי הטמעה חכמים שיאפשרו להציב תוכן באתרים חיצוניים ואמינים כמו יו-טיוב או שירותי תמונות, ולהטמיע את הסרטונים בתוך האתר. כך האתר לא צריך לטעון קבצים כבדים והגולש נהנה מחוויית גלישה אופטימלית.

  לגוגל יש כלים מקוונים לבדיקת זמני טעינת האתר, איתור תקלות ואזהרות לגבי זמני הטעינה. תשומת הלב הרבה של החברה לנושא מלמדת כמה הוא קריטי ועד כמה היא שמה לה לחשיבות למזער את זמן טעינת האתרים כדי למקסם את חווית הגולשים.

  חשיבות הטיפול

  • התאמה לדרישות האלגוריתם של גוגל
  • חוויית משתמש טובה יותר לגולשים
  • מזעור אחוזי הנטישה של הגולשים
  • התאמה לגלישה למובייל
  • מרכוז תשומת הלב בתוכן ולא במגבלות טכניות של זמן עליית התמונה או הסרטון
   

  האם עלי לוותר על התמונות באתר כדי להפחית את זמן הטעינה?

  לא, אך חשוב לבצע אופטימיזציה שלהן לאתר. את התהליך אפשר לבצע בהפחתה של נפח הקובץ בזמן שההפחתה לא תהיה מורגשת עבור עין אנושית.

  יש לי אתר וורדפרס. האם זמן הטעינה שלו לא מהיר מטבעו?

  זמן הטעינה תלוי בתוכן הקיים באתר. לכל אתר יש מאגר נתונים, עיצוב, תוספים וזיכרון שונים. לכן, גם אם האתר בנוי על וורדפרס צריך לבדוק את זמן הטעינה שלו.

  זמני הטעינה שלי סבירים עבורי. למה אני צריך לטפל בזה?

  חשיבות מהירות הטעינה היא לא רק בעיני המשתמש הממוצע, אלא גם לפי השגיאות שגוגל מאתרת באמצעות הכלים האוטומטיים שלה. לכן, האופטימיזציה צריכה להיעשות ביחס לביצועים הטכנולוגיים של האתר.